Ferie Trackday på Knutstorp d. 26 juli

Her snakkes om alt

Redaktør: Moderatorer

Besvar
besked
Forfatter
Brian-HKD
Medlem
Indlæg: 124
Tilmeldt: 07 mar 2006, 20:58

Ferie Trackday på Knutstorp d. 26 juli

#1 Indlæg af Brian-HKD »

Så er der Trackday på Ring Knutstorp i Sverige !!!
Endelig er der nogle der har arrangeret en Trackday på Ring Knutstorp som er Nord Europas svar på Nürburgring.

Det er lidt midt i jeres ferie nemlig onsdag d. 26 juli fra kl. 08.00 til kl. 16.00

Det koster 750,- at deltage hvis man kører i en indregistreret bil
Det koster 1000,- at deltage en bil uden nummerplader.

Hvis du synes at det lyder dyrt, så tænk lige igen... Vi snakker den fedeste bane i Nord Europa og så er det EN HEL DAG med open Pit Lane, så man kan køre ligeså meget man vil.

Der er begrænsning på 45 deltagere og der er allerede nu 33 tilmeldte efter få dage.

Hvis du ikke er medlem af Honda Klubben, så kan du gratis oprette en profil og derefter gå ind på kalenderen og betale online med dit Dankort.

Sidste chance for at tilmelde sig og betale er nu på torsdag d. 6 juli. Og hvis du skal være sikker på at deltage, så skal du nok gøre det noget før.

Kom ud og prøv dig selv og din bil af under sikre forhold på en rigtig racerbane.

Ring Knustorp ligger en lille times kørsel fra Øresundsbroen, så der er altså ikke så langt at køre for at deltage i dette fede arrangement.

Mere info og tilmelding:
Kalender på www.honda-klub.dk/
Brian-HKD
Medlem
Indlæg: 124
Tilmeldt: 07 mar 2006, 20:58

#2 Indlæg af Brian-HKD »

Sidste chance for at tilmelde sig og betale er imorgen torsdag. Virkelig ikke nogle herfra som skal med ?
Vi snakker 7x40 Open pitlane for 750,-

Og der vil blive særlig instruktion til nybegyndere, hvor man kan få køreture i instruktør biler + man kan få en instruktør med ud og køre i sin egen bil.
Dagooz
Senior Medlem
Indlæg: 450
Tilmeldt: 03 maj 2004, 00:37
Geografisk sted: Vejle

#3 Indlæg af Dagooz »

Boede jeg på øen var jeg klar. Men lige nu ville transporten æde et for stort hul i økonomien. Sorry...
Kære brevkasse,
Jeg har for mange biler, for mange projekter, for lidt tid og for få penge... Hvad skal jeg gøre?
Besvar