Hvem udlejer autotransporter/fejeblad i midtjylland?

Her snakkes om alt

Redaktør: Moderatorer

besked
Forfatter
HenrikGM
Moderator
Indlæg: 7414
Tilmeldt: 01 jan 1970, 01:00
Kontakt:

#21 Indlæg af HenrikGM »

Snakkede med en tysk underlev. i dag. Forsikringen går målrettet på regres i samtlige sommerdæk-om-vinteren sager.

Igen gælder det: Skide være med politiet, det er sgu ikke dem i skal være bange for. 600kr i bøde er en dråbe i havet når i bliver gjort erstatningsansvarlige for det fulde omkostningsniveau for en trafikskade.
Henrik
http://boost-it.dk
Citat:My experience tells me that once the cam with the lumpy idle is selected, the thinking mostly stops. Decisions then are based on lowest price, looks, ease of installation, coolness factor, the 'latest thing' syndrome, peer pressure, old wives tales, and bad advice.
Citat slut.
Hold kæft hvor er det sandt!
lqs
Mester Medlem
Indlæg: 4407
Tilmeldt: 10 okt 2003, 22:46

#22 Indlæg af lqs »

HenrikGM skrev:Snakkede med en tysk underlev. i dag. Forsikringen går målrettet på regres i samtlige sommerdæk-om-vinteren sager.

Igen gælder det: Skide være med politiet, det er sgu ikke dem i skal være bange for. 600kr i bøde er en dråbe i havet når i bliver gjort erstatningsansvarlige for det fulde omkostningsniveau for en trafikskade.
rolig nu. der er vel ikke mange dk biler der er forsikret i tyskland?
MVH søren
-Pedersen-
Senior Medlem
Indlæg: 470
Tilmeldt: 15 apr 2008, 16:59
Geografisk sted: I æ corolla.
Kontakt:

#23 Indlæg af -Pedersen- »

http://www.scautolak.dk
Han har en, og han plejer at være til at snakke med ;)


Mvh
^ Der tages forbehold for trykfejl. ;)
Besvar