Powerforum

Motor- og Tuningsforum for Garagefuskere og andet godtfolk!
Dato og tid er 08 jun 2025, 23:22

Alle tider er UTC + 1 time




Skriv nyt emne Svar på emne  [ 4 indlæg ] 
Forfatter besked
Indlæg: 28 apr 2003, 18:13 
Dem købte jeg nye for 18 måneder siden.Originale kasser haves de er omdyset til kadett 13 S. Ny type 40 DCOE. Det er to af dem fast pris 2500.
Originale brille pakninger medfølger i prisen


Share on FacebookShare on TwitterShare on DiggShare on RedditShare on DeliciousShare on TechnoratiShare on TumblrShare on Google+
Top
  
 
Indlæg: 02 maj 2003, 07:22 
Kører i alle sammen med turbo ??:-D


Top
  
 
Indlæg: 08 maj 2003, 10:59 
Er der ekstra dysser ell. andet "sjovt" med? og gidder du ikke måle hvor brede de er på gasspjældsakslen? Har åbenbart fået købt et lidt specielt manifold :.-(


Top
  
 
Indlæg: 08 maj 2003, 20:29 
Hej. jeg har lange forkromede tragter og dobelt spedeer træk til salg også.Ekstra dyser har jeg ikke de blev konfiskeret af tuneren (ombytet).Jeg forstår ikke hvor skal jeg måle .Er det afstand imelem styre aksler når karburatore er monteret.Hvis- det problem havde jeg også .Men det blev målt og ham gutten bestilte ved lindbjergparts samen med speeder træket og det passede perfekt .Selve Huller på karburatore passede heller ikke perfekt med huller på manifolden det blef freset lidt så de kanter blev væk.


Top
  
 
Vis indlæg fra foregående:  Sorter efter  
Skriv nyt emne Svar på emne  [ 4 indlæg ] 

Alle tider er UTC + 1 time


Hvem er online

Brugere der læser dette forum: Ingen og 9 gæster


Du kan ikke skrive nye emner
Du kan ikke besvare emner
Du kan ikke redigere dine indlæg
Du kan ikke slette dine indlæg
Du kan ikke vedhæfte filer

Søg efter:
Hop til:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Danish translation & support by Olympus DK Team